przeprowadzka do szwecji

Odliczanie dni

00:45

Nie ma nic bardziej ekscytującego niż odliczanie dni do czegoś, czego nie możecie się doczekać. Zarezerwowałam bilet na przyszłą środę, więc został mi już tylko tydzień w Polsce. Tydzień pełen formalności do załatwienia. Dzisiaj kupowałam nowe okulary, które są tutaj znacznie tańsze niż w Szwecji ;). W ciągu kilku następnych dni muszę zmienić swój adres w urzędach, przekazać rodzicom pozwolenie na odbieranie wszystkich urzędowych listów na poczcie, ogarnąć kredyt studencki w banku i zrobić duuuuże zakupy... Nie chcę jeszcze myśleć o pakowaniu.To jest zawsze to, czego nienawidzę najbardziej. Kiedy gdzieś wyjeżdżam, zazwyczaj pakuję się na ostatnią chwilę i (znów zazwyczaj) niczego nie zapominam. Ale przeprowadzki są bardziej skomplikowane. Trzeba wziąć ze sobą nieco więcej niż zwykły bagaż podręczny. Ma się dwie duże torby, każda do 20 kg, i trzeba wrzucić w nie wszystkie te rzeczy, których będzie się potrzebować w przyszłości. Nie wiem, jak to potem rozpakuję w małym pokoju o powierzchni 8m2. I jak potem przeniosę się z tym wszystkim do nowego mieszkania (które mam nadzieję znaleźć jak najszybciej ;) ).
I najtrudniejsza część - pożegnania. Wiem, że Szwecja jest blisko. Wystarczy złapać tani lot i w 1,5 godziny się jest w Sztokholmie. Ale wiem też, że dla wielu osób to i tak za dużo i czas oraz odległość zweryfikują niektóre znajomości. Póki co zorganizowałam imprezę pożegnalną (ognisko!) w Warszawie i wczoraj wyjechałam stamtąd. Zamierzam spędzić ten ostatni tydzień w moim rodzinnym mieście z rodziną i przyjaciółmi. Ogarnąć wszystkie papiery, zrobić zakupy, spakować się i wsiąść do samolotu... już za tydzień! :)

Podobne posty

0 komentarze

Kraje

anglia (3) austria (36) belgia (1) chorwacja (14) cypr (6) czarnogóra (5) czechy (2) dania (1) ekwador (4) finlandia (7) grecja (3) holandia (1) islandia (4) kolumbia (21) kuba (3) litwa (2) luksemburg (1) malta (2) niemcy (2) norwegia (1) panama (13) polska (26) portugalia (1) rumunia (7) słowacja (3) szwecja (210) tajlandia (6) węgry (3) włochy (12) zea (4)

Instagram