erasmus

Zachód słońca w Malmö

13.10.14

Biorąc pod uwagę, że obecnie pogoda w Sztokholmie daleka jest od tego, co nazywamy "piękną złotą jesienią" - wracam do wspomnień nieco piękniejszej jesieni. Jakiś czas temu, również 13 października. Przy dużo lepszej pogodzie, z butelką wina na plaży, robiąc zdjęcia jednemu z najpiękniejszych szwedzkich zachodów słońca :).Idąc wzdłuż Västra hamnen (Zachodniego Wybrzeża), dociera się na plażę w Malmö. To idealne miejsce, by posiedzieć nieco dłużej i porobić zdjęcia - mając z jednej strony most Öresund a z drugiej symbol miasta: Turning Torso.
Most Öresund łączy Malmö z Kopenhagą i jest najdłuższym kolejowo-drogowym mostem Europy. Ma długość 7,845 km i kończy się na sztucznej wyspie zwanej Peberholm, gdzie droga schodzi do długiego na 4 kilometry podwodnego tunelu.
A to zdjęcie naprawdę lubię. Słońce, morze, te wszystkie kolory... To był naprawdę cudowny wieczór :).
Öresundsbron to pisownia nazwy mostu w języku szwedzkim. Po duńsku pisze się  Øresundsbroen.
I Turning Torso w wieczornych kolorach. Według Wikipedii, ma on 190m wysokości i jest najwyższym budynkiem mieszkalnym w Skandynawii. Turning Torso stał się również symbolem miasta i znajduje się na wielu moich zdjęciach z Malmö ;).
W czym się też zakochałam tego wieczoru, to niebo i jego odbicie w wodzie. Szczerze mówiąc, zrobiłam tego dnia ok. 400 zdjęć i nawet nie będąc dobrym fotografem... natura radziła sobie wystarczająco dobrze z widokami, by te zdjęcia i tak były warte wspominania ;).
I jeszcze trochę kolorów wieczornego nieba... A za dwa tygodnie - znowu do Malmö! :)

Podobne posty

0 komentarze

Kraje

anglia (3) austria (130) belgia (1) chorwacja (15) cypr (6) czarnogóra (5) czechy (6) dania (1) ekwador (4) finlandia (7) francja (1) grecja (11) hiszpania (10) holandia (1) irlandia (3) islandia (4) kolumbia (21) kuba (3) litwa (2) luksemburg (1) łotwa (1) malta (2) monako (2) nepal (8) niemcy (3) norwegia (1) panama (13) polska (33) portugalia (1) rumunia (8) słowacja (3) słowenia (8) szwajcaria (9) szwecja (222) tajlandia (6) ukraina (2) węgry (7) włochy (15) zea (4)

Instagram