O mnie


Cześć! :)

Nazywam się Gabi, pochodzę z Lublina, a od wiosny 2018 roku mieszkam w Wiedniu. Zanim osiadłam w Austrii, trochę nosiło mnie po Polsce i Szwecji - studiowałam w WarszawieMalmö, a potem (2014-2018) pracowałam w Sztokholmie

Ten blog powstał na krótko przed moją emigracją do Szwecji i najpierw skupiał się na tym kraju. Dlatego znajdziecie tu mnóstwo wpisów praktycznych o tym, jak radzić sobie w Szwecji, a także sporo ciekawostek turystycznych. Głównie w Sztokholmie, bo jednak najłatwiej odkrywać miasto, w którym się mieszka, ale mimo wszystko sporo jeździłam też po innych częściach Szwecji. Z czasem blog z czysto szwedzkiego zmienił się w bardziej podróżniczy, kiedy zaczęłam korzystać z niemałej ilości urlopu dostępnego w Szwecji i szukać ciepła w bardziej południowych krajach :). Od marca 2018 roku zaczęły tu pojawiać się wpisy praktyczne odnośnie przeprowadzki do Austrii, no i coraz więcej wpisów turystycznych dotyczących Wiednia i okolic. A warto pamiętać, że okolice Wiednia obejmują też Słowację, Węgry i Czechy... 

Interesuję się historią, ciekawą architekturą (głównie sakralną), dlatego ciągnie mnie przede wszystkim do miast. Lubię zwiedzać kościoły i muzea, szczególnie o mniej spotykanej tematyce (chociażby nie mogłam sobie odpuścić wizyty w Muzeum Zerwanych Związków w Zagrzebiu ;) ). Nie odczuwam presji, by koniecznie zobaczyć wszystko to, o czym krzyczą przewodniki - wybieram sobie to, co mnie najbardziej zaciekawi i idę swoim własnym szlakiem. Jak nie zobaczę wszystkiego, to trudno - zawsze można gdzieś wrócić :). A gdy zmęczą mnie duże miasta - lubię góry, długie trasy trekkingowe w parkach narodowych... nawet piękne plaże lubię, pod warunkiem, że mogę po nich spacerować. Leżenie bez ruchu to zdecydowanie nie jest mój ulubiony styl spędzania urlopu :).

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej lub skontaktować się ze mną w dowolnym celu, napisz na maila: gabra5@wp.pl, albo przez wiadomość prywatną na Fanpage'u.  Odpiszę jak najszybciej :).


Poniżej znajdziecie moją podróżniczą mapkę blogową - zaznaczyłam na niej miejsca, które udało mi się odwiedzić i opisać :). Pod każdym znaczkiem znajduje się link do wpisu na blogu poświęconego danemu miejscu. Na fioletowo oznaczyłam miasta, na zielono - wszelakie atrakcje przyrodnicze.

A znaczników, mam nadzieję, będzie coraz więcej przybywać... :)

Kraje

anglia (3) austria (137) belgia (1) chorwacja (15) cypr (6) czarnogóra (5) czechy (6) dania (1) ekwador (4) finlandia (7) francja (1) grecja (11) hiszpania (10) holandia (1) irlandia (3) islandia (4) kolumbia (21) kuba (3) litwa (2) luksemburg (1) łotwa (1) malta (2) monako (2) nepal (8) niemcy (3) norwegia (1) panama (13) polska (33) portugalia (1) rumunia (8) słowacja (3) słowenia (8) szwajcaria (9) szwecja (222) tajlandia (6) ukraina (2) węgry (7) włochy (15) zea (4)

Instagram