Advertisement

Main Ad

O mnie

Cześć! :)

Nazywam się Gabi, pochodzę z Lublina, a od wiosny 2018 roku mieszkam w Wiedniu. Zanim osiadłam w Austrii, trochę nosiło mnie po Polsce i Szwecji - studiowałam w WarszawieMalmö, a potem (2014-2018) pracowałam w Sztokholmie

Ten blog powstał na krótko przed moją emigracją do Szwecji i najpierw skupiał się na tym kraju. Dlatego znajdziecie tu mnóstwo wpisów praktycznych o tym, jak radzić sobie w Szwecji, a także sporo ciekawostek turystycznych. Głównie w Sztokholmie, bo jednak najłatwiej odkrywać miasto, w którym się mieszka, ale mimo wszystko sporo jeździłam też po innych częściach Szwecji. Z czasem blog z czysto szwedzkiego zmienił się w bardziej podróżniczy, kiedy zaczęłam korzystać z niemałej ilości urlopu dostępnego w Szwecji i szukać ciepła w bardziej południowych krajach :). Od marca 2018 roku zaczęły tu pojawiać się wpisy praktyczne odnośnie przeprowadzki do Austrii, no i coraz więcej wpisów turystycznych dotyczących Wiednia i okolic. A warto pamiętać, że okolice Wiednia obejmują też Słowację, Węgry i Czechy... 

Interesuję się historią, ciekawą architekturą (głównie sakralną), dlatego ciągnie mnie przede wszystkim do miast. Lubię zwiedzać kościoły i muzea, szczególnie o mniej spotykanej tematyce (chociażby nie mogłam sobie odpuścić wizyty w Muzeum Zerwanych Związków w Zagrzebiu ;) ). Nie odczuwam presji, by koniecznie zobaczyć wszystko to, o czym krzyczą przewodniki - wybieram sobie to, co mnie najbardziej zaciekawi i idę swoim własnym szlakiem. Jak nie zobaczę wszystkiego, to trudno - zawsze można gdzieś wrócić :). A gdy zmęczą mnie duże miasta - lubię góry, długie trasy trekkingowe w parkach narodowych... nawet piękne plaże lubię, pod warunkiem, że mogę po nich spacerować. Leżenie bez ruchu to zdecydowanie nie jest mój ulubiony styl spędzania urlopu :).

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej lub skontaktować się ze mną w dowolnym celu, napisz na maila: gabra5@wp.pl, albo przez wiadomość prywatną na Fanpage'u.  Odpiszę jak najszybciej :).


Poniżej znajdziecie moją podróżniczą mapkę blogową - zaznaczyłam na niej miejsca, które udało mi się odwiedzić i opisać :). Pod każdym znaczkiem znajduje się link do wpisu na blogu poświęconego danemu miejscu. Na fioletowo oznaczyłam miasta, na zielono - wszelakie atrakcje przyrodnicze.

A znaczników, mam nadzieję, będzie coraz więcej przybywać... :)

Prześlij komentarz

0 Komentarze