Advertisement

Main Ad

Sztokholm

Skoro tu zaglądasz, zapewne planujesz w najbliższym czasie wypad do Sztokholmu i chciałbyś się do tego wyjazdu jak najlepiej przygotować. Powiem Ci, że dobrze trafiłeś! ;) Mieszkałam w szwedzkiej stolicy przez prawie cztery lata i zdążyłam zajrzeć do naprawdę wielu miejsc uchodzących za jej czołowe atrakcje. Klikając w obrazek z nazwą miejsca, zostaniesz przeniesiony do mojego wpisu poświęconego danej atrakcji - znajdziesz tam zdjęcia, praktyczne informacje, a także moją subiektywną opinię pt. czy warto? ;)

Zanim jednak zgłębimy się w szczegóły, chciałabym polecić dwa praktyczne wpisy, które przygotowałam jakiś czas temu:
Bo wbrew pozorom zwiedzanie Sztokholmu nie musi kosztować milionów monet :). Od 2016 roku sporo muzeów w mieście ma darmowy wstęp, a do wielu innych możemy zajrzeć bez opłat w konkretnych godzinach raz w tygodniu.

A zatem... gotowi, by zacząć zwiedzanie? :)

BUDYNKI KRÓLEWSKIE I RZĄDOWE

PUNKTY WIDOKOWEMUZEA


INNE
A może stwierdziliście już, że w Sztokholmie widzieliście wszystko, co zobaczyć chcieliście. Że znudziło Was już błądzenie bez celu po klimatycznych uliczkach Gamla Stan. Że w sumie macie jeszcze trochę czasu i chcielibyście zobaczyć też coś poza miastem. Nie ma problemu! W odległości mniej więcej godziny drogi od Sztokholmu znajdziecie wiele ciekawych miast, miasteczek, zamków, wysp i rezerwatów, które są idealnym miejscem na jednodniowy wypad ze szwedzkiej stolicy. Zaciekawieni? Zajrzyjcie do poniższych wpisów!
Prześlij komentarz

0 Komentarze