Sztokholm

Skoro tu zaglądasz, zapewne planujesz w najbliższym czasie wypad do Sztokholmu i chciałbyś się do tego wyjazdu jak najlepiej przygotować. Powiem Ci, że dobrze trafiłeś! ;) Mieszkałam w szwedzkiej stolicy przez prawie cztery lata i zdążyłam zajrzeć do naprawdę wielu miejsc uchodzących za jej czołowe atrakcje. Klikając w obrazek z nazwą miejsca, zostaniesz przeniesiony do mojego wpisu poświęconego danej atrakcji - znajdziesz tam zdjęcia, praktyczne informacje, a także moją subiektywną opinię pt. czy warto? ;)

Zanim jednak zgłębimy się w szczegóły, chciałabym polecić dwa praktyczne wpisy, które przygotowałam jakiś czas temu:
Bo wbrew pozorom zwiedzanie Sztokholmu nie musi kosztować milionów monet :). Od 2016 roku sporo muzeów w mieście ma darmowy wstęp, a do wielu innych możemy zajrzeć bez opłat w konkretnych godzinach raz w tygodniu.

A zatem... gotowi, by zacząć zwiedzanie? :)

BUDYNKI KRÓLEWSKIE I RZĄDOWE

PUNKTY WIDOKOWEMUZEA


INNE
A może stwierdziliście już, że w Sztokholmie widzieliście wszystko, co zobaczyć chcieliście. Że znudziło Was już błądzenie bez celu po klimatycznych uliczkach Gamla Stan. Że w sumie macie jeszcze trochę czasu i chcielibyście zobaczyć też coś poza miastem. Nie ma problemu! W odległości mniej więcej godziny drogi od Sztokholmu znajdziecie wiele ciekawych miast, miasteczek, zamków, wysp i rezerwatów, które są idealnym miejscem na jednodniowy wypad ze szwedzkiej stolicy. Zaciekawieni? Zajrzyjcie do poniższych wpisów!
Kraje

anglia (3) austria (137) belgia (1) chorwacja (15) cypr (6) czarnogóra (5) czechy (6) dania (1) ekwador (4) finlandia (7) francja (1) grecja (11) hiszpania (10) holandia (1) irlandia (3) islandia (4) kolumbia (21) kuba (3) litwa (2) luksemburg (1) łotwa (1) malta (2) monako (2) nepal (8) niemcy (3) norwegia (1) panama (13) polska (33) portugalia (1) rumunia (8) słowacja (3) słowenia (8) szwajcaria (9) szwecja (222) tajlandia (6) ukraina (2) węgry (7) włochy (15) zea (4)

Instagram