Advertisement

Main Ad

Dostęp do bazy danych

Minęły dwa tygodnie od szkolenia przygotowującego do wyjazdu i w końcu otrzymałam dostęp do bazy praktyk. W międzyczasie musiałam dostarczyć wszystkie dokumenty jeszcze raz (tym razem elektronicznie na szczęście ;)) i mój EP manager miał utworzyć mi konto na platformie. Po zaakceptowaniu konta przez lokalny komitet, mogłam się w końcu zalogować ;)
W czwartek rozmawiałam na Skype z moją EP managerką, która chciała wyjaśnić mi wszystkie sekrety platformy. Cóż, mieliśmy tę prezentację podczas szkolenia, więc na szczęście nie musiała dużo gadać. Właściwie tylko odpowiedziała na kilka moich pytań :). Po dostaniu dostępu, musiałam zaktualizować wszystkie informacje o sobie, bo wszystkie dane w profilu zostały wzięte z formularza, który uzupełniałam w listopadzie, gdy aplikowałam na Global Talents. Więc musiałam uwzględnić pewne szczegóły, które zmieniły się w międzyczasie, jak chociażby skończenie stażu i rozpoczęcie regularnej pracy. Teraz muszę jeszcze wysłać kolejnego maila do lokalnego komitetu, bo myślę, że już uzupełniłam wszystkie konieczne dane. Nie widzę tam nic więcej, ale wciąż nie mogę ominąć informacji: "Uwaga: informacje zaznaczone * nie zostały uzupełnione". Muszę się tylko dowiedzieć, czy ja jestem nie ślepa, nie widząc czegoś oczywistego, albo są tam gdzieś dodatkowe pola... ;).
Ale nawet jeśli nie mogę jeszcze aplikować, mogę już zacząć przeglądać staże. Pierwszy wybór: Szwecja, oczywiście. Cóż, wyniki mnie jakoś nie zadowalają...
Jedna firma, dwie oferty. Jedna zaczynająca się w tym tygodniu, druga w informatyce. Cóż... Ale słyszałam, że AIESEC regularnie współpracuje z Electroluxem, więc mam nadzieję, że wkrótce pojawią się nowe opcje. W kolejnym wyszukiwaniu dodałam inne skandynawskie kraje: Danię, Norwegię i Finlandię. Oczywiście było więcej opcji, ale większość w nauczaniu języków obcych i w informatyce. Chyba wybrałam sobie złą specjalizację :P. Cóż, będę miała dostęp do tej bazy przez jakiś czas, więc zobaczymy ;). Postanowiłam jeszcze sprawdzić, gdzie jest najwięcej propozycji w moim zawodzie. Cóż, wiele ofert w Katarze, Egipcie... Nie brzmi zbyt bezpiecznie :P. W Europie to przede wszystkim Niemcy i Belgia, potem Litwa. Wolałabym coś więcej w Skandynawii, proszę.

Prześlij komentarz

0 Komentarze