gdzie jeść i pić

Darmowy prom w Sztokholmie

26.8.14

Prawie za darmo ;). Jedyne, czego potrzeba, to karta SL.

Jak informuje strona internetowa - "Prom Djurgården łączy Slussen, wyspy Djurgården i Skeppsholmen". Zdecydowałam się na krótką wycieczkę z Slussen na Djurgården - jako że była to niedziela, promy kursowały co 20 minut. Pełen rozkład można znaleźć tutaj.
Na promie można pozostać na pokładzie i stamtąd robić zdjęcia - widoki są naprawdę niesamowite. Jeśli zaś pogoda nie dopisuje, zawsze można schować się pod dach ;).
Karta SL (bilety od 24 godzin w górę) obejmuje również promy. O kupowaniu karty SL pisałam w poprzedniej notce. Słyszałam, że Stockholm Card nie jest akceptowana na pokładzie i jej posiadacze muszą kupić oddzielny bilet na prom.

Po drodze mija się Skeppsholem i malutką wysepkę, połączoną z nią mostem - Kastellholmen. Z promu można zobaczyć niewielką cytadelę na wyspie - Kastellet.
Kolejną dobrze widzianą z promu atrakcją jest Gröna Lund - park rozrywki. Nie tak duży jak wiele innych, przede wszystkim dlatego, że jego rozmieszczenie na wyspie jest ograniczone co do powierzchni. Jakoś dla mnie nie było to interesujące w najmniejszym stopniu - po prostu nie jestem fanką parków rozrywki ;).
Prom zatrzymuje się na Djurgården bardzo blisko od Gröna Lund, więc jeśli ten park rozrywki stanowi główny cel wycieczki na wyspę, prom jest najlepszym sposobem, by się tam dostać. A jeśli macie inne cele... to prom wciąż jest najlepszym sposobem, by się tam dostać ;).
Lilla Parkkaféet - przytulna restauracja w pobliżu Gröna Lund, miłe miejsce, by usiąść i nacieszyć się szwedzkim latem. Co mi się spodobało najbardziej, to spory wybór czeskich piw (które są naprawdę dobre), chociaż - oczywiście - po szwedzkich cenach.

Podobne posty

0 komentarze

Kraje

anglia (3) austria (132) belgia (1) chorwacja (15) cypr (6) czarnogóra (5) czechy (6) dania (1) ekwador (4) finlandia (7) francja (1) grecja (11) hiszpania (10) holandia (1) irlandia (3) islandia (4) kolumbia (21) kuba (3) litwa (2) luksemburg (1) łotwa (1) malta (2) monako (2) nepal (8) niemcy (3) norwegia (1) panama (13) polska (33) portugalia (1) rumunia (8) słowacja (3) słowenia (8) szwajcaria (9) szwecja (222) tajlandia (6) ukraina (2) węgry (7) włochy (15) zea (4)

Instagram