Advertisement

Main Ad

Nauka szwedzkiego: Supermemo

Pozwolę sobie zaprezentować mój ulubiony program do samodzielnej nauki podstaw szwedzkiego. Choć z menu na górze można wybrać język strony (angielski, polski, niemiecki, hiszpański i holenderski), sam kurs jest po polsku (i po szwedzku, oczywiście). Ale nie powinno to stanowić problemu dla niemówiących po polsku, jako że słownictwo jest podstawowe a Google Translator powinien sobie z nim poradzić bez problemów ;).
Chociaż za dostęp do pełnej wersji programu trzeba zapłacić, wersja demo jest dostępna na stronie za darmo, po szybkiej rejestracji. Jak można zobaczyć na powyższym screenie - demo ma swoje ograniczenia, ale wciąż obejmuje cały kurs ;). Nawet jeśli nie chce się przeglądać wszystkich slajdów, zawsze warto zajrzeć na początek każdego rozdziału - podstawowe dialogi z możliwością odsłuchania.
Kurs obejmuje 40 rozdziałów, każdy z nich składa się z następujących części:
1. Dialog + kilka slajdów ze słówkami + kilka krótkich ćwiczeń
2. Słownictwo i jego użycie w zdaniach
3. Gramatyka + ćwiczenia
4. Krótka informacja o szwedzkiej kulturze i zwyczajach
Jakkolwiek z mojego punktu widzenia ten kurs nie jest zbyt pomocny, jeśli chodzi o gramatykę (wyjaśnienia są zbyt ogólne i nie ma wystarczającej liczby przykładów), ale to naprawdę dobre rozwiązanie dla osób chcących się nauczyć nowych słówek :). Każdy rozdział dotyczy innego tematu, zawsze można posłuchać poprawnej wymowy słówek i poćwiczyć rozumienie dialogów ze słuchu. Dobra alternatywa, skoro nie mogę się jeszcze zapisać na SFI ;).

Prześlij komentarz

0 Komentarze