nauka szwedzkiego

Nauka szwedzkiego: Supermemo

31.8.14

Pozwolę sobie zaprezentować mój ulubiony program do samodzielnej nauki podstaw szwedzkiego. Choć z menu na górze można wybrać język strony (angielski, polski, niemiecki, hiszpański i holenderski), sam kurs jest po polsku (i po szwedzku, oczywiście). Ale nie powinno to stanowić problemu dla niemówiących po polsku, jako że słownictwo jest podstawowe a Google Translator powinien sobie z nim poradzić bez problemów ;).
Chociaż za dostęp do pełnej wersji programu trzeba zapłacić, wersja demo jest dostępna na stronie za darmo, po szybkiej rejestracji. Jak można zobaczyć na powyższym screenie - demo ma swoje ograniczenia, ale wciąż obejmuje cały kurs ;). Nawet jeśli nie chce się przeglądać wszystkich slajdów, zawsze warto zajrzeć na początek każdego rozdziału - podstawowe dialogi z możliwością odsłuchania.
Kurs obejmuje 40 rozdziałów, każdy z nich składa się z następujących części:
1. Dialog + kilka slajdów ze słówkami + kilka krótkich ćwiczeń
2. Słownictwo i jego użycie w zdaniach
3. Gramatyka + ćwiczenia
4. Krótka informacja o szwedzkiej kulturze i zwyczajach
Jakkolwiek z mojego punktu widzenia ten kurs nie jest zbyt pomocny, jeśli chodzi o gramatykę (wyjaśnienia są zbyt ogólne i nie ma wystarczającej liczby przykładów), ale to naprawdę dobre rozwiązanie dla osób chcących się nauczyć nowych słówek :). Każdy rozdział dotyczy innego tematu, zawsze można posłuchać poprawnej wymowy słówek i poćwiczyć rozumienie dialogów ze słuchu. Dobra alternatywa, skoro nie mogę się jeszcze zapisać na SFI ;).

Podobne posty

0 komentarze

Kraje

anglia (3) austria (132) belgia (1) chorwacja (15) cypr (6) czarnogóra (5) czechy (6) dania (1) ekwador (4) finlandia (7) francja (1) grecja (11) hiszpania (10) holandia (1) irlandia (3) islandia (4) kolumbia (21) kuba (3) litwa (2) luksemburg (1) łotwa (1) malta (2) monako (2) nepal (8) niemcy (3) norwegia (1) panama (13) polska (33) portugalia (1) rumunia (8) słowacja (3) słowenia (8) szwajcaria (9) szwecja (222) tajlandia (6) ukraina (2) węgry (7) włochy (15) zea (4)

Instagram