Advertisement

Main Ad

Wyjeżdżając z Umeå

Chociaż od mojego ostatniego pobytu w Umeå minął zaledwie tydzień, miałam możliwość pojechania tam znowu w ten weekend. Powiedziałam jednak 'nie', bo nie wierzyłam, że zdążę na samolot w piątkowy wieczór... i żałowałam tego 2 godziny później, kiedy w Umeå rozpoczęły się piękne zorze polarne. Cóż, oczywiście byłam tam w niewłaściwym momencie. Tydzień temu pogoda była idealna, ale nie było żadnych szans na zorzę :( 
Żeby nie spędzać w domu tak pięknego dnia, poszliśmy nad jezioro Nydala. Szwedzka przyroda jest naprawdę niesamowita i nigdy nie mam dość tego miejsca. 
Zwłaszcza, że jest tam wiele miejsc przygotowanych specjalnie, by usiąść, zjeść lunch czy napić się na dworze. 
Miasto jest naprawdę małe, więc spacer na lotnisko nie jest bardzo długi. A po drodze jest wiele miejsc, gdzie można się zatrzymać i robić zdjęcia :). 
Jeśli nie spacerem - jest także autobus regularnie robiący kółko z lotniska w Umeå, przez centrum miasta, uniwersytet w Umeå i z powrotem na lotnisko. Bilet kosztuje ok. 40 SEK (60 u kierowcy). Można też zamówić taksówkę, która - w zależności od części miasta, do której chcecie dotrzeć - kosztuje około 200+ SEK. A ja nie mogę się doczekać, by znów wrócić do Umeå :) 

Prześlij komentarz

0 Komentarze