gdzie jeść i pić

Gdzie zjeść w Sztokholmie na Kungsholmen?

16.9.14

Szwecja to nie najtańsze miejsce, by wyskoczyć gdzieś coś zjeść, ale z drugiej strony - codziennie gotowanie to nie jest coś, na co miałabym ochotę. Więc zaczęłam się rozglądać, gdzie by tu zjeść lunch na Kungsholmen.
Najprostszym wyborem, dokonywanym przez wiele osób w pracy, jest jedzenie w restauracji Elextroluxu. Codziennie jest tam duży wybór jedzenia - różne sałatki, ryba lub mięso, czasem makaron... Każdy znajdzie coś dla siebie. Lunch dla pracowników kosztuje 84 SEK (39,82 zł). W Electroluxie można też kupić kanapki i mniejsze przekąski oraz - oczywiście - są też darmowe owoce :). 
Idąc w dół Sankt Göransgatan można zobaczyć grecką restaurację - Grekiska kolgrillsbaren. Mają tam naprawdę pyszne jedzenie - lunch menu kosztuje 90 SEK - 42,66 zł (85 na wynos). Lunch jest podawany między 10 a 15, a w jego skład wchodzi sałatka, pieczywo, główny posiłek do wyboru oraz napój. Porcje są naprawdę wielkie - nie byłam w stanie zjeść całej :). 
A teraz pozwolę sobie przedstawić trochę miejsc z nie do końca zdrowym jedzeniem ;). Na Fridhemsplan jest bar sportowy Retro, w którym jadłam jednego z najlepszych hamburgerów w moim życiu. Duże burgery z frytkami i sałatką kosztują około 150 SEK (71,11 zł). Oczywiście można tam dostać też 'normalne' posiłki, ale warto pamiętać, że w barach sportowych serwują raczej coś do przekąszenia do piwa czy podczas oglądania meczu (co właściwie robiłam podczas mojego pobytu tam ;)) . 
Na Fridhemsplan jest także pizza/kebab - Sthlm Kebab. Nie za bardzo umiem ocenić jakość - dla mnie większość kebabów jest taka sama. Znośna, kiedy jest się bardzo głodnym ;). Tutaj kebab kosztuje 79 SEK (37,45 zł) i w cenie jest także napój.
Ok, wystarczy już o fast foodach, czas wrócić do zdrowszej żywności... i tańszej.  Bo na Fridhemsplan jest ICA. A w ICA jest bar sałatkowy. Makaron, mięso, ryż, różne warzywa, sery... I można wymieszać jak się tylko chce. Całość kosztuje 129 SEK/kg (61,15 zł), więc za miskę akurat na lunch płacę coś około 50 SEK (23,70 zł). + 3 SEK za plastikowy nóż i widelec :). 
ICA oferuje również alternatywne rozwiązania dla oszczędzających desperatów ;). Za 20-30 koron można kupić mrożony posiłek do podgrzania w mikrofalówce w pracy. Jest całkiem spory wybór dań, jakkolwiek nie są one najlepsze. Cóż, nic specjalnego nie można oczekiwać od tanich mrożonek ;).
W dole Sankt Göransgatan jest też Subway. Słyszałam, że mają tam zniżki dla pracowników Electroluxa, ale kiedy o nie zapytałam, nikt w Subway'u o czymś takim nie słyszał. Na Fridhemsplan jest też McDonald's. Wydaje mi się, że wszystkie te fast foody mają takie same ceny jak wszędzie indziej w mieście.


Podobne posty

0 komentarze

Kraje

anglia (3) austria (131) belgia (1) chorwacja (15) cypr (6) czarnogóra (5) czechy (6) dania (1) ekwador (4) finlandia (7) francja (1) grecja (11) hiszpania (10) holandia (1) irlandia (3) islandia (4) kolumbia (21) kuba (3) litwa (2) luksemburg (1) łotwa (1) malta (2) monako (2) nepal (8) niemcy (3) norwegia (1) panama (13) polska (33) portugalia (1) rumunia (8) słowacja (3) słowenia (8) szwajcaria (9) szwecja (222) tajlandia (6) ukraina (2) węgry (7) włochy (15) zea (4)

Instagram