Advertisement

Main Ad

Rezerwat przyrody Grössjöns

By nacieszyć się trochę jesienią na łonie natury... i zmarznąć nieco bardziej niż trochę, najlepszym miejscem jest rezerwat przyrody Grössjön w Umeå. Jest to stary las, do którego można dotrzeć pieszo (jeśli lubi się dłuższe spacery ;) ) czy na rowerze z centrum miasta, zaś w nim znajduje się też małe jeziorko.
Mogę sobie tylko wyobrazić, jak piękne jest to miejsce latem, ale jesienią również warto je odwiedzić. Jedyne, czego wtedy potrzeba, to ciepłe ubrania i wodoodporne buty, bo ścieżki mogą być pełne kałuż.
Albo czasami drewniane deski kończą ścieżkę... w środku małego jeziorka ;). Kalosze "ocaliły" mnie wiele razy podczas tej krótkiej wycieczki. A poza tym, jak każde "dziecko", świetnie się bawiłam, wskakując do wody ;).
Według strony internetowej Umeå, ścieżka wokół rezerwatu ma około 4 kilometrów. Na szczęście pełno jest znaków, bo zabłądzenie skutkowałoby długim łażeniem bez ścieżek, próbując odnaleźć drogę do wyjścia :).
Zakładam, że w ciągu lata ścieżki są bardziej suche, ale o tej porze roku chodzenie bez drewnianych desek byłoby niemożliwe - w ułamku sekundy utkwiłoby się w błocie!
Idąc szlakiem, docieramy do małego jeziorka w środku (no prawie ;) ) rezerwatu. Z jesiennymi kolorami trawy widoki są naprawdę piękne.
Znajduje się tutaj przyjemne miejsce, by urządzić ognisko i podziwiać przyrodę :). Chociaż przygotowano w tym celu drewno (ogniska, nie oglądania przyrody :P), nie zdecydowaliśmy się rozpalić ognia, jako że nie chcieliśmy spędzić tam zbyt wiele czasu.
Ale po odrobinie łażenia przerwa była bardziej niż potrzebna. Kubek gorącej herbaty i kanelbulle. Ale nie to "zwykłe". Moje ulubione kanelbullar zawierają pistację i są zielone. Jeśli macie możliwość kupna takich, nie wahajcie się ani chwili! ;)
Krótki postój nad jeziorkiem... i, oczywiście, sesja zdjęciowa :). Nie mogę się nigdzie wybrać bez robienia tam wieluuu zdjęć.
I powoli kierujemy się do wyjścia. Jeśli wybieracie się do Umeå, a pogoda jest wystarczająco ładna, by wyjść na dwór, idźcie do rezerwatu przyrody Grössjöns. Warto ;).

Prześlij komentarz

0 Komentarze