Advertisement

Main Ad

Storstockholms Lokaltrafik

Cytując wikipedię: "Storstockholms Lokaltrafik AB, zazwyczaj po prostu SL, to organizacja odpowiedzalna za cały system transportu publicznego w regionie Sztokholmu", czyli praktycznie rzecz ujmując to sztokholmski transport publiczny ;).

A taką reklamę zobaczyłam dzisiaj w metrze... Najwidoczniej ktoś spędza zdecydowanie za dużo czasu w internecie...
SL obejmuje metro, autobusy, pociągi, tramwaje, promy... Strona internetowa jest naprawdę dobrze zorganizowana i wszystkie potrzebne informacje po angielsku można znaleźć tutaj. Można tam też zaplanować trasę przejazdu (chociaż ja w tym celu używam zazwyczaj Google Maps, które również się do tego nadają ;) ).
Zatrzymując się w Sztokholmie na dłużej, potrzebowałam karty SL. Kosztuje 20 koron i jest to opłata jednorazowa, potem tylko się doładowuje kartę za każdym razem, gdy kupujemy bilet. Kartę można kupić (i doładować) w wielu miejscach, nawet w każdym Pressbyrån czy Seven-Eleven. Co istotne - ważny bilet trzeba mieć wsiadając do pojazdu, bo nie można go kupić w środku! Nieposiadanie biletu podlega karze 1200 koron. W metrze na kontrolerów biletów można trafić przy bramkach wyjściowych (często w godzinach szczytu), zaś wsiadając do autobusu czy tramwaju, bilet skanujemy przy wejściu.

Ceny biletów (na początek 2018 roku): 
- bilet pojedynczy --> 44 SEK
- 24 godz. --> 125 SEK
- 72 godz. --> 250 SEK
- 7 dni --> 325 SEK
- 30 dni --> 860 SEK
- 90 dni --> 2500 SEK

Prześlij komentarz

0 Komentarze