Advertisement

Main Ad

Szwedzkie nagłówki nie do ogarnięcia

Kojarzycie fanpage Nagłówki nie do ogarnięcia, gdzie ludzie wrzucają najbardziej absurdalne tytuły  artykułów z gazet? Szwedzi mają własny odpowiednik - grupę o nazwie Rubriker vi vill se! (Nagłówki, które chcemy zobaczyć!). Jako dostawca tutejszych nagłówków króluje zdecydowanie Aftonbladet. Przeglądając niektóre tytuły można dojść do wniosku, że bardzo chcą dotrzymać kroku naszemu Faktowi z artykułami w stylu Nie śpię, bo trzymam kredens ;). 
Przejrzałam Rubriker vi vill se! i wybrałam, co ciekawsze nagłówki - zapraszam do przeglądu szwedzkiej prasy! ;)

Dwa nagłówki, które same w sobie raczej nie wywołują śmiechu (no może ten pierwszy trochę... ;) ), ale w zestawieniu obok siebie są rozbrajające. Pierwszy - Dlatego mężczyźni wysyłają zdjęcia swoich penisów, a drugi - Czy muszą być wysyłane do domu dziecka w Bośni? Zapewne panu Svenssonowi nie chodziło tu o zdjęcia, no ale... ;)

Lena chodziła dwie godziny kompletnie bez celu. Brzmi to na tyle poważny problem, że zdecydowanie media powinny się nim zająć.

Bardzo głośny rybi seks może uszkodzić słuch delfinom. Nie wiem, nie pytajcie. W końcu już dawno temu naukowcy zaczęli twierdzić, że hałas zabija delfiny, więc może warto się zastanowić, co jest źródłem tego hałasu?

Para w świńskich maskach strzelała zielonym laserem i uprawiała seks. Falu Kuriren ma widać niezłe ambicje, by dogonić Aftonbladet. Trzymam kciuki!

Znaleziono Donalda Trumpa w psim uchu - nie zaprzeczę, podobny, ale kto go tam szukał...? ;)

Jakbyście nie wiedzieli: To takie proste, by mieć swój własny helikopter! Ja nie mam tylko dlatego, że nie miałabym gdzie zaparkować w swojej okolicy (zatem oddałam go bezdomnym, więc jak usłyszycie, że kiedyś bezdomny podarował komuś helikopter, to wiecie, mój... :P ).

Ciekawe, do kogo zwracał się były szwedzki minister finansów, zacytowany przez Aftonbladet? Macie pracować, a nie chlać! Chyba do społeczeństwa, skoro pod spodem napisano, że wódka, piwo, wino, papierosy i snus podrożeją...

To nie ja psuję pogodę, to Unia Europejska! Jak twierdzi Alf Magnusson: To typowa szwedzka pogoda, zmienia się z godziny na godzinę. Odkąd weszliśmy do Unii Europejskiej, pogoda staje się tylko coraz gorsza. Mnie to przekonuje, a Was?

Wiadomość dnia: Politycy SD (Sverigedemokraterna - Szwedzcy Demokraci) zmienili hasło. Komentarz pod wrzuconym na Facebooku skanem oddaje wszystko: rozwijają się! ;)

Z ostatniej chwili - polowanie na brodatego mężczyznę na Söder. Hipsterzy, strzeżcie się, bo ktoś was może pomylić z niedźwiedziem... 

Kobieta krzyknęła "Jezus!", kiedy Człowiek-Sowa stanął przy łóżku. Właśnie zdałam sobie sprawę, jak bardzo nie znam świata komiksów. No dobra, wiedziałam że jest Batman, Spiderman, ale o Owlman pierwsze słyszę...

Śmiertelnie postrzelona przez weganina po operacji plastycznej. Co ten brak mięsa robi z ludźmi...


Swoje własne podsumowanie najciekawszych nagłówków zrobił też Expressen (co ciekawe, wcale nie szukając tylko wśród własnych ;) ) - 13 bisarra rubriker... Kilka innych zebrano na lajkat.se. Poniżej co ciekawsze nagłówki i artykuły z tych podsumowań.

Koreański dyktator nie pojawił się na jednej z krajowych uroczystości i szwedzkie media (no dobra, szwedzkie brukowce, by być bardziej precyzyjną) postanowiły rozdmuchać sprawę. Zatem jeśli widziałeś gdzieś Kim Jong-Una, skontaktuj się z Aftonbladet!

Utonął, kiedy kosił trawę. Powinnam zapytać: jak?

Znów zestawienie tytułów w Aftonbladet - pierwsza klasa! Pod artykułem na temat podwójnego mordercy, który zamordował dwie osoby w samochodzie, test nowego Volvo. Które jest za ciasne i jest w nim tłoczno. Pan na górze już znalazł rozwiązanie, jak się pozbyć nadmiaru osób z zatłoczonego samochodu...

To jest dopiero odkrycie ;) Panowie znaleźli w mieszkaniu haszysz o wartości miliona koron. Takie rzeczy chyba tylko na północy, bo w Sztokholmie jeszcze mieszkania z takim wyposażeniem nie wynajmowałam...

Starałam się w miarę jak najlepiej oddać sens szwedzkich nagłówków, ale jeśli zauważyliście, że coś źle przetłumaczyłam - dajcie znać :). Który nagłówek przypadł Wam najbardziej do gustu?

Prześlij komentarz

0 Komentarze