Advertisement

Main Ad

Statkiem wokół Djurgården

Sztokholm jest położony na tylu wyspach, że zwiedzanie go tylko drogą lądową stanowczo nie wystarczy. Kiedy zaczął się sezon letni, na wodach miasta pojawiło się wiele łódek turystycznych. Główna oferta obejmuje wiele tras, ale jako że mamy Kartę Sztokholmską, wybraliśmy jedną z dwóch opcji dostępnych w jej ofercie - Królewski Rejs Kanałami, czyli opłynięcie wyspy Djurgården.
Rejs trwa 50 minut, a jego regularna cena wynosi 185 koron. Przy niskim poziomie wody, łódka nie okrąża całej Djurgården, ale zawraca i odbywa dłuższy rejs po drugiej stronie wyspy. Z Kartą Sztokholmską mogliśmy wybrać jeden z rejsów - inny (Historyczny Rejs Kanałem) okrąża wyspę Kungsholmen. Kompletna lista tras (nieobjętych Kartą Sztokholmską) jest dostępna tutaj
Królewski Rejs Kanałem zaczyna się przy Kungsträdgården co godzinę (startując od 10:30). Sam kanał statek przepływa bardzo powoli, pozwalając nam odkrywać uroki Östermalm po lewej stronie i Djurgården po prawej. Po dotarciu do końca wyspy, statek przyspiesza i drogę z powrotem do przystani pokonuje znacznie szybciej.
Na zdjęciach powyżej można zobaczyć Muzeum Nordyckie i Skansen. Na statku mogliśmy znaleźć mapki z zaznaczoną trasą rejsu oraz najważniejszymi obiektami, które można zobaczyć po drodze. Dostępny jest również audioprzewodnik (w 11 językach) z informacjami o wszystkim, co mijamy.
Ogólnie to nie uważam, że taki rejs to najlepszy sposób na zapoznanie się z miastem, jeśli nie ma się o nim żadnego pojęcia, bo trwa to wszystko bardzo krótko, a informacje są naprawdę podstawowe. Ale znając już trochę Sztokholm, zobaczenie tych wszystkich miejsc z wody może być bardzo ciekawe. Zwłaszcza przy ładnej, letniej pogodzie :). Bo wygląda na to, że do Sztokholmu w końcu dotarło lato!

Prześlij komentarz

1 Komentarze

  1. my wybraliśmy akurat ten drugi rejs - niby Historyczny. Fajny, choć bez szału, wydaje mi się, że ten tutaj wokół zielonej wyspy mógłby być ciekawszy

    OdpowiedzUsuń